👤

ciało pokonało drogę 100m w czasie 10s ruchem jednostajnie przyspieszonym. Oblicz prędkość ciała.

:)​


Odpowiedź :

V=s/t
s=100m
t=10s
V=100m/10s=10m/s
odp.prędkość ciała wynosiła 10m/s
pozdro :)