Uzupełnij analizę podanego zadania i zapisz równania Gruszki są dwa razy droższe od jabłek

Odpowiedź:
x- cena 1 kg jabłek
2x - cena 1 kg gruszek
x*5 - koszt zakupu jabłek
2x*3 - koszt zakupu gruszek
5x+6x - koszt całych zakupów
5x+6x=22
11x=22/:11
x=2
Szczegółowe wyjaśnienie: