👤

pomoże ktoś oblicz ennergię potencjalną gdy masa wynosi 5kg a wysokosc 3 m

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

m=5kg

h=3m

g=10N/kg

Oblicz Ep

Ep =m* g*h

Ep =5kg*10N/kg*3m

Ep =150J

Energia potencjalna jest równa 150J