Odpowiedź :
[tex]V= \frac{1}{3} P_{p} \times h \\ P_{p} = \frac{1}{2} \times e \times f = \frac{1}{2} \times 3cm \times 14cm = 21 {cm}^{2} \\ V= \frac{1}{3} \times 21 {cm}^{2} \times 20cm = 140 {cm}^{3} [/tex]
[tex]V= \frac{1}{3} P_{p} \times h \\ P_{p} = \frac{1}{2} \times e \times f = \frac{1}{2} \times 3cm \times 14cm = 21 {cm}^{2} \\ V= \frac{1}{3} \times 21 {cm}^{2} \times 20cm = 140 {cm}^{3} [/tex]