👤

Wyznacz wartość pracy, którą wykona dźwig budowlany podnosząc 200 cegieł, każda o masie 4kg , na wsokość25m. Z jaką mocą musiał działać , jeżeli trwało to 50s?

Odpowiedź :

Rozwiązanie:

Dane:

[tex]n=200\\m=4kg\\h=25m\\t=50s[/tex]

Szukane:

[tex]W=\Delta E_{p}=?\\P=?[/tex]

Wzór:

[tex]\Delta E_{p}=nmgh\\P=\frac{W}{t}[/tex]

Obliczenia:

[tex]W=\Delta E_{p}=200*4*10*25=200kJ[/tex]

[tex]P=\frac{200000}{50}=4kW[/tex]