👤

Zad.1
Działając siłą 50 N przesunięto szafę o 100m. Jaką pracę wykonano?

Zad.2
Jaka jest moc silnika, który w czasie 40 minut wykonał pracę 2 400 J.

Proszę o wypisanie danych, szukane, wzory i obliczenia.


Odpowiedź :

z1)

Dane:

F = 50 N

s = 100 m

Szukane:

W=?

Wzorek:

W=F*s

Obliczenia:

W=50*100

W=5000J

Wynik i odpowiedź:

W = 5 kJ

z2)

Dane:

t= 40 min = 2400 s

W = 2400 J

Szukane:

P=?

Wzorek:

P=W/t

Obliczenia:

P=2400/2400

Wynik i odpowiedź:

P = 1 W