👤

Rozwiąż
A)Oblicz, ile gramów siarczku glinu powstanie w reakcji 108 g glinu z siarką.
B) zapisz równanie reakcji chemicznej i dobierz współczynniki stechiometryczne (ilości atomów po lewej i prawej stronie): 2Al + 3S ----- Al2S32
C) zapisz dane i szukane 2 Al + 3S ----- Al2S3 108g xg
D) rozpisz proporcje i wylicz masę 2 atatomów i glinu i masę cząsteczki siarczku glinu
E) stwórz proporcje z 2 atomów glinu żeby powstała cząsteczka siarczku glinu:
Proszę szybko.


Odpowiedź :

Dane:

mAl=27 u

mS=32 u

M Al=108 g

Szukane:

M Al2S3=?

54u           150u

2Al+3S--->Al2S3

108g           xg

54u---150u

108g---xg

x=300 g