👤

1.Samochód z v=70km/h jechał 3h i pokonywał opory ruchu T=5kN. Jaką pracę wykonał silnik?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

v=70km/h

t=3h

T=5kN=5000N

Oblicz W

Obliczam drogę

s=v*t

s=70km/h *3h

s=210km=210000m

Praca

W=F*s

W=5000N* 210000m

W=1050000000J

W=1,05GJ