Odpowiedź :
a) wzór na pole trójkąta:
P=a*h/2
60=8*h/2
60=4h |:4
h=15 (cm)
Jeżeli jeden z boków trójkąta o polu 60 cm2 ma długość 8 cm, to wysokość poprowadzona
na ten bok ma długość 15 cm.
b) 40=8*h/2
40=4h |:4
h=10 (cm)
Przyprostokątne trójkąta prostokątnego o polu 40 cm2 mają długości 8 cm i 10 cm.