👤

Magnez spala się w tlenie w wyniku reakcji chemicznej powstaje tlenek magnezu. Oblicz, ile gramów tlenku magnezu można otrzymać ze spalenia 60 g magnezu w tlenie. mO = 16 u, mMg = 24 u.

Odpowiedź :

48u              80u

2Mg+O2--->2MgO

60g              xg

48u---80u

60g---xg

x=100 g