👤

POMOCY DAJE NAJ

podaj skład procentowy miedzi w wodorotlenku miedzi (lll) Cu(OH)2


7 klasa podstawowa​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Cu(OH)2=  64+ 2*16+ 1*2= 98u

Cu= 64/98*100%= 65% miedz

32/98*100%= 33% tlen

2/98*100%= 2% wodór

Wyjaśnienie:

liczę na naj