Proszę pomocy daje naj 20 pnkt pls chociaż z jedno albo wzory pls

Wyjaśnienie:
1. s=8m
t=4s
V=s/t
V=8m÷4s=2m/s
2.a=V/t
a=7m/s ÷ 14s= 0,5 m/s^2