Odpowiedź :
Odpowiedź:
Siła powinna mieć wartość 3 N.
Wyjaśnienie:
[tex]Dane:\\m=60dag=0,6kg\\a=5\frac{m}{s^2}\\\\Szukane:\\F=?\\\\Wzor:\\\\a=\frac{F}{m}\\\\Rozwiazanie:\\\\a=\frac{F}{m}/*m\\\\F=ma\\\\F=0,6kg*5\frac{m}{s^2}\\\\F=3N[/tex]
Odpowiedź:
Siła powinna mieć wartość 3 N.
Wyjaśnienie:
[tex]Dane:\\m=60dag=0,6kg\\a=5\frac{m}{s^2}\\\\Szukane:\\F=?\\\\Wzor:\\\\a=\frac{F}{m}\\\\Rozwiazanie:\\\\a=\frac{F}{m}/*m\\\\F=ma\\\\F=0,6kg*5\frac{m}{s^2}\\\\F=3N[/tex]