👤

Jaka jest moc silnika który w czasie 40 minut wykonał pracę 2600 J
zad2
Działając siłą 60 N przesunięto szafę na odległość 15 m .Jaką pracę wykonano?
rozwiazania razem ze wszystkim:Dane, szukane,wzór ,obliczenia ,odpowiedz


Odpowiedź :

Odpowiedź:

zad. 1

Dane

40min= 40*60s = 2400 s

W = 2600J

---------------------------------------

Szukane P

Wzór

W = P*t

P = W/t

Obliczenia P = 2600J/2400s = 13/12 W = 1 i 1/12 W

Odp. P = 1 i 1/2 W

zad. 2

Dane

F = 60N

s = 15m

Szukane W

Wzór W = F*s

Obliczenia W = 60N*15m = 900 J

Odp. W = 900 J

Wyjaśnienie:

Odpowiedź:

P = 600 W

t = 1 s

P = W : t

W = P * t

W = 600 W * 1 s = 600 J

Silnik może wykonać pracę 600 J.

Wyjaśnienie:

On Studier: Inne Pytanie