👤

Oblicz czas potrzebny na pokonanie drogi 0,5 km z prędkością 5 m/s. Proszę o pomoc daje naj!!!!

Odpowiedź :

s = 0,5 km = 500 m

v = 5 m/s

t = s/v = 500 m : 5 m/s = 100 s

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

v=5 m/s

s= 0,5 km=500 m

v=s/t /*t

vt=s/:v

t=s/v

t=500/5=100s=100/60 min=1,(6) min