👤

Jaka jest masa ciała , jeżeli wiadomo, że siła 8N nadaje mu przyspieszenie 0,8 m/s2 ?

Odpowiedź :

F = 8N

a = 0,8m/s²

Wzór przyśpieszenie

a = [tex]\frac{F}{m}[/tex]

Zmieniam na wzór na masę:

m = [tex]\frac{F}{a}[/tex]

m = 8N / 0,8m/s²

m = 10 kg

Odpowiedź:

Masa ciała wynosi 10kg

Wyjaśnienie:

5 N= 5kg

F = m-a /:a

m = Fla

m = 8kg*m/s</0,8m/s² = 10 kg