Odpowiedź :
Odpowiedź:
Dane :
t= 30 min
v= 80 km/h
s = ?
Szukane;
s
Wzór:
s = V * t
Obliczenia ;
30 min = 1/2 = 0,5
s = 80 km/h * 1/2 = 40 km
Odp.: Samochód przebedzie drogę 40 km
Wyjaśnienie:
[tex]dane:\\v = 80\frac{km}{h}\\t = 30 \ min = \frac{1}{2} \ h\\szukane:\\s = ?\\\\Rozwiazanie\\\\s = v\cdot t\\\\s = 80\frac{km}{h}\cdot\frac{1}{2} \ h\\\\s = 40 \ km[/tex]
Odp. W ciągu 30 min samochód przezędzie drogę s = 40 km.