Odpowiedź:
1. 108km/h = 30m/s ponieważ jak liczymy km/h na m/s to dzielimy przez 3,6- 3600s
2. 60km/h = 16m/s 1000:16= 62,5s zamieniamy km/h na m/s I dzielimy
3. 2m/s ponieważ jego prędkość rośnie o 0,25m/s w ciągu każdej sekundy, możesz sobie zrobić tabele z tego