Odpowiedź :
Odpowiedź:
CO2
liczba atomów : 1+2 =3
stosunek masowy:
mC : mO =12u : 32u = 3:8
masa cząsteczkowa:
CO2 = 12u +32u = 44u
zawartość %;
%C= 12u/44u *100% =27,3%
%O= 32u/44u *100% =72,7 %
Odpowiedź:
CO2
liczba atomów : 1+2 =3
stosunek masowy:
mC : mO =12u : 32u = 3:8
masa cząsteczkowa:
CO2 = 12u +32u = 44u
zawartość %;
%C= 12u/44u *100% =27,3%
%O= 32u/44u *100% =72,7 %