👤

Rozwiąż zadanie :
1)Ile tlenu reagowało z wodorem jeżeli powstało 63g wody?
2)W reakcji spalania węgla powstało 8,8g CO2 ile tlenu i ile węgla brało udział w reakcji? ​


Odpowiedź :

Zadanie 1

         32u     36u

2H2+O2--->2H2O

         xg       63g

32u---36u

xg---63g

x=56 g

Zadanie 2

12u 32u   44u

C+O2--->CO2

xg  yg     8,8g

12u---44u

xg---8,8g

x=2,4 g C

32u---44u

yg---8,8g

y=6,4 g O2