Odpowiedź :
kąt padania - 60°
n = 1,33
α = ?
β = ?
α = 90° - 60° = 30°
β =[tex] \frac{ \alpha }{n} = \frac{30°}{1.33} ≈23°[/tex]
Odp. Kąt załamania światła w wodzie wynosi 23°

kąt padania - 60°
n = 1,33
α = ?
β = ?
α = 90° - 60° = 30°
β =[tex] \frac{ \alpha }{n} = \frac{30°}{1.33} ≈23°[/tex]
Odp. Kąt załamania światła w wodzie wynosi 23°