👤

Marcin raz dziennie wsypuje rybką do akwarium 3 łyżki pokarmu w 5 g każda opakowanie karmy o wadze 0,3 kg kosztuje 60 zł Oceń prawdziwość zdań Wstaw znak x w odpowiednią kratkę zawartość całego opakowania rybki zjedzą w ciągu 20 dni w ciągu roku Marcin wydaje na pokarm dla rybek ponad 1000 zł
Reszta w zaloczniku pliss obliczenia


Marcin Raz Dziennie Wsypuje Rybką Do Akwarium 3 Łyżki Pokarmu W 5 G Każda Opakowanie Karmy O Wadze 03 Kg Kosztuje 60 Zł Oceń Prawdziwość Zdań Wstaw Znak X W Odp class=
Marcin Raz Dziennie Wsypuje Rybką Do Akwarium 3 Łyżki Pokarmu W 5 G Każda Opakowanie Karmy O Wadze 03 Kg Kosztuje 60 Zł Oceń Prawdziwość Zdań Wstaw Znak X W Odp class=
Marcin Raz Dziennie Wsypuje Rybką Do Akwarium 3 Łyżki Pokarmu W 5 G Każda Opakowanie Karmy O Wadze 03 Kg Kosztuje 60 Zł Oceń Prawdziwość Zdań Wstaw Znak X W Odp class=
Marcin Raz Dziennie Wsypuje Rybką Do Akwarium 3 Łyżki Pokarmu W 5 G Każda Opakowanie Karmy O Wadze 03 Kg Kosztuje 60 Zł Oceń Prawdziwość Zdań Wstaw Znak X W Odp class=

Odpowiedź :

Odpowiedź: Prawda/Prawda

Szczegółowe wyjaśnienie:  Pyt. 1

Dzienny zapotrzebowanie ryb: 5g * 3 = 15g

0,3 kg = 60zł

300g = 60zł

300g : 15g = 20

20 dni, czyli PRAWDA

Pyt.2

300g = 60zł      Dzielimy obustronnie przez 20dni

15g = 3zł

Ryby dziennie zjadają 3 zł

3zł * 365dni = 1095zł

1095zł > 1000zł

Ryby rocznie zjadają więcej niż 1000zł, czyli PRAWDA