👤

PROSZĘ O POMOC
Bateria AA o napięciu 1,5 V ma pojemność ok. 3 Ah. Jej cena wynosi 2,70zł. Oblicz, ile razy energia elektryczna jest droższa niż energia z sieci domowej, kosztująca 80 gr za 1kWh.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

U=1,5 V

Koszt: 2,70 zł / 3Ah

Koszt z Sieci domowej: 0,80 zł / 1 kWh

Q=3Ah -pojemność

W=3*1,5= 4,5 Wh=0,0045 kWh

Wykorzystam proporcje

0,0045 kWh-2,70 zł

1kWh-600 zł

Wniosek: energia z baterii jest droższa 600/0,8=750 razy