Odpowiedź :
Odpowiedź:
Ciało poruszające się z prędkością 108 km/h, potrzebuję 36 sekund na przebycie drogi S= 1200 m.
Wyjaśnienie:
Dane:
S=1200m=1,2 km
V= 108km/h
Szukane:
t=?
wzory:
V=S/t *(t)
V*t= S /:V
t= S/V
t= 1,2 km/108km/h= 0,01 h
1 h - 3600 s
0,01h - x
x= 0,01*3600= 36 s
On Studier: Inne Pytanie
Klasa 7 Ćwiczenia Z Geografii Strona 6 Zad.3. Pomoże Ktośśśś? Pliss Jak Coś Nowe Wydanie 2020-2022r.
Klasa 7 Ćwiczenia Z Geografii Strona 6 Zad.3. Pomoże Ktośśśś? Pliss Jak Coś Nowe Wydanie 2020-2022r.
Klasa 7 Ćwiczenia Z Geografii Strona 6 Zad.3. Pomoże Ktośśśś? Pliss Jak Coś Nowe Wydanie 2020-2022r.