👤

jaka siła wypadkowa działa na ciało o masie 5kg, jeżeli ciało porusza się z przyspieszeniem 0,5 metra na sekundę kwadratową ? plis potrzebne na teraz

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

m=5kg

a=0,5m/s²

Oblicz F

Z II zasady dynamiki

F=m*a

F=5kg*0,5m/s²

F=2,5 N