👤

Zad.1 Żarówkę o oporze elektrycznym R= 1Ω podłączono do akumulatora dającego napięcie U=1,5V. Oblicz natężenie I prądu elektrycznego, który popłynie przez żarówkę oraz moc P żarówki przy zadanym napięciu U. Oblicz również ilość ciepła, którą wydzieli żarówka w czasie t=10s.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

I=U/R czyli I=0V÷1om=0A

P=U×I czyli P=0V×1,5A=0

Wyjaśnienie:

Przy żadnym napięciu nie będzie żadnego natężenia i żadnej mocy.

Niestety nie wiem jak obliczyć ilość ciepła które wydzieli żarówka. Mam nadzieję, że przyda się to co dałam :)