Odpowiedź :
Wyjaśnienie:
n=m/M liczba moli
Siarka
n= 8g/32g/mol = 1/4=0,25 moli /: 0,25
n=1
Tlen
n= 12g/16g/mol = 0,75 moli /:025
n=3
Czyli SO3
Wyjaśnienie:
n=m/M liczba moli
Siarka
n= 8g/32g/mol = 1/4=0,25 moli /: 0,25
n=1
Tlen
n= 12g/16g/mol = 0,75 moli /:025
n=3
Czyli SO3