Odpowiedź :
Odpowiedź:
4Cu + O2=2Cu2O
2K+Cl2=2KCL
2SO2+O2=2SO3
P4+5O2=P4010
2CuO + C =2 Cu +CO2
2K+H2S =K2S + H2
2Al+3Cl2 =2 AlCl3
4NH3+3O2 =2 N2 +6H2O
Wyjaśnienie:
Odpowiedź:
4Cu + 2O2 --> 2Cu2O
2K+ Cl2 --> 2KCl
2SO2 + O2 --> 2SO3
P4+5O2 --> P4O10
2CuO+C --> 2Cu +CO2
2K+ H2S -=-> K2S + H2
2Al +3Cl2 --> 2AlCl3
2NH3 + 3O2 --> N2 + 3H2O
Wyjaśnienie:
Liczba atomów każdego pierwiastka po prawej i lewej stronie musi byc taka sama.