👤

Na podstawie danych analizy ustalono, że skład związku jest taki: C - 26,09%, H - 4,35%, O - 69,57%, jego masa molowa wynosi 92g/mol. Ustalcie wzòr cząsteczkowy tego związku.​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

92 g-100%

xg - 26,09%

x= 24 g

liczba moli C=24g/12g=2

92 g-100%

xg - 4,35%

x=4 g

liczba moli H=4g/1g=4

92 g-100%

xg - 69,57%

x=64 g

liczba moli O=64g/16g=4

wzór:

C2H4O4