Odpowiedź :
Odpowiedź:
Epotencjalna = m*g*h
Dane
m=200kg
g=10[tex]\frac{m}{s^{2} }[/tex]
Epot=18000J
Szukane
h=?
Rozwiązanie
h=[tex]\frac{18000}{200*10}[/tex] =18000/2000=9(m)
Odp. Ciało o masie 0,2t podniesiono na wysokość 9m, aby jego energia potencjalna wynosiła 18kJ.
Wydaje mi się, że to poprawne rozwiązanie.