👤

jeden bok prostokąta ma 10 cm, a drugi o 2 cm krutszy. oblicz obwód tego prostokąta. dajcie działanie i odp.

Odpowiedź :

a = 10 cm

b = 10 - 2 = 8 cm

Ob = 2a + 2b = 2*10 cm + 2*8 cm = 20 cm + 16 cm = 36 cm

Odpowiedź: Obwód prostokąta wynosi 36 cm.

10cm+10cm=20cm (dodajemy ponieważ mamy dwa boki równej długości)
10cm-2cm=8cm (2cm krótszy)
8cm+8cm=16cm
Czyli 20cm+ 16cm= 36cm
Odp Obwód wynosi 36cm
Mam nadzieje że pomogłam

On Studier: Inne Pytanie