👤

Oblicz pole trójkąta, gdzie a = 3 cm i wysokość poprowadzona na bok a wynosi 12 cm. ​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

P = a * b

P = 3cm * 12cm

P = 36cm2

Szczegółowe wyjaśnienie:

Cm2 - centymetrów kwadratowych

Odpowiedź:

Pole trójkąta = [tex]\frac{a*h}{2}[/tex]

P = [tex]\frac{3cm * 12cm}{2}[/tex]

P = 18[tex]cm^{2}[/tex]

Mam nadzieję, że pomogłem

On Studier: Inne Pytanie