👤

Za 2 i 2/5 kg bananów mam zapłaciła 12zł. Ile kosztował 1kg bananów

Odpowiedź :

Odpowiedź:

12 : 2 i 2/5= 12 : 12/5= 12* 5/12 ( skracamy 12 i 12 przez 12)= 5

1 kg bananów kosztował 5 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

Odp

Szczegółowe wyjaśnienie:

Zobacz obrazek YASSMINE