Odpowiedź :
Odpowiedź:
2*32u 2*80u
2S + 3O2--> 2SO3
36g x
64g S ---- 160g SO3
36g S ----- x
x= 160g *36g/64g
x= 90g SO3
odp:W reakcji spalania 36g S powstanie 90g SO3
Odpowiedź:
2*32u 2*80u
2S + 3O2--> 2SO3
36g x
64g S ---- 160g SO3
36g S ----- x
x= 160g *36g/64g
x= 90g SO3
odp:W reakcji spalania 36g S powstanie 90g SO3