Odpowiedź :
mNaOH= 23u + 16u + 1u = 40u
mNa= 23u mH=100%-57,5%-40%= 2,5%
Odp: W NaOH sodu jest 57,5%, tlenu
40% a wodoru 2,5%. Liczę na naj :)
40u ------ 100%
23u ------- x%
40x=2300 |:40
x=57,5%- sód
mO= 16u
40u------100%
16u--------x%
40x=1600 |:40
x=40%- tlen