👤

1. Z jaka prędkością poruszał się rowerzysta.
który w ciągu 2h przejechał 50 km? PLS OBLICZENIA POTRZEBNE NA TERAZ ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

t=2h

s=50km

v=s/t

v= 50km/2h=25km/h

Odpowiedź:

Dane:

v=?

t=2h

s=50km

Szukane:

v=?

Wzór:

v=s/t

v=50km/h/2h

v=25km

odp. Rowerzysta poruszał się z predkością 25km/h