👤

Z jaką prędkością poruszał się rowerzysta, który w ciągu 2h przejechał 50 km?
szczegółowe wyjaśnienie


Odpowiedź :

[tex]dane:\\s = 50 \ km\\t = 2 \ h\\szukane:\\v = ?\\\\Rozwiazanie\\\\v = \frac{s}{t}\\\\v = \frac{50 \ km}{2 \ h}\\\\v = 25\frac{km}{h}[/tex]

On Studier: Inne Pytanie