Odpowiedź :
Odpowiedź:
Najpierw obliczasz ile pobiera prądu:
P - moc - 400 W
U - Napięcie - 400 V
I - prąd
P = U * I
I = P/U = 400/400 = 1 A
Opór obliczasz z prawa Ohma R = U/I
R = 400 / 1 = 400 ohm
Wyjaśnienie:
Odpowiedź:
Najpierw obliczasz ile pobiera prądu:
P - moc - 400 W
U - Napięcie - 400 V
I - prąd
P = U * I
I = P/U = 400/400 = 1 A
Opór obliczasz z prawa Ohma R = U/I
R = 400 / 1 = 400 ohm
Wyjaśnienie: