👤

Cenę spodni wynoszącą 440 zł obniżono o 20%,
a następnie podwyższono o 25%. Oblicz aktualną
cenę spodni.

Błagam pomóżcie!​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

440zł : 5 = 88zł

88zł = 20%

440zł -88zł = 352zł

352zł : 4 = 88zł

352zł + 88 = 440zł

U mnie wychodzi tyle samo co na początku

[tex]440 \times \frac{20}{100} = \frac{8800}{100} = 88[/tex]

440zł-88zł=352zł

Cena po obniżce wynosi 352zł.

352zł---100%

x------25%

[tex] \times = \frac{352 \times 25}{100} = \frac{352 \times 1}{4} = \frac{352}{4} = 88 [/tex]

352zł+88zł=440zł

Cena po podwyżce wynosi 440zł.

Odpowiedź: Aktualna cena spodni to 440zł, czyli tak jak przed zniżką.