👤

Przez grzałkę elektryczną czajnika w ciągu 4 sekund przepływa ładunek 44 C. Oblicz natężenie prądu
w grzałce.​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

t= 4s

Q = 44 C

----------------------

I = ?

Q = I*t

I = Q/t = 44C/4s = 11A

Odp. I = 11 A