Odpowiedź :
Odpowiedź:
1kg= 1000g
250g= 1/4 kg
1/4*24( skracamy 24 i 4 przez 4)= 6zl
250 g tych cukierków kosztuje 6 zł
Szczegółowe wyjaśnienie:
1 kg - 1000g
1000g ————— 24zł
250g ————— x zł
X = 1000•24/ 250 = 96zł
Odp 96 zł
1000g ————— 24zł
250g ————— x zł
X = 1000•24/ 250 = 96zł
Odp 96 zł