👤

1 kilogram cukierków kosztuje 24zł. ile kosztuje 250g tych cukierków?
POMOCYYY! PLS


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1kg= 1000g

250g= 1/4 kg

  1/4*24( skracamy 24 i 4 przez 4)= 6zl

  250 g tych cukierków kosztuje 6 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

1 kg - 1000g
1000g ————— 24zł
250g ————— x zł
X = 1000•24/ 250 = 96zł
Odp 96 zł