👤

pani basia zarabia brutto 4000 zl do urzedu skarvowego oddaje 18% podatku ile wynosi pensja netto pani Basi a ile podatek?

szybko daje naj​


Odpowiedź :

Odpowiedź

10% - 400 zł

2% - 80 zł

80*4= 320zł

400+320=720zł

4000-720=3280zł

Pensja netto - 3280zł

Podatek - 720zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

Podatek=720 zl

Pensja netto=3280 zl

Szczegółowe wyjaśnienie:

Podatek=4000*0.18=720 zł (0,18 to 18 procent)

Pensja netto=pensja brutto-podatek=4000-720=3280zl