👤

Za cztery batoniki  i jedną czekoladę Radek zapłacił 28 zł. Czekolada jest trzy razy droższa od batonika. Ile kosztuje czekolada?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

28:7 bo cena 4 batoników + cena czekolady która wynosi cene 3 batoników czyli razem 28 czyli cena całych zakupów : cena 7 batoników. Potem wynik x 3 bo cena czekolady wynosi cene batonika x 3. cene czekolady odejmujesz od ceny całości i wynik dzielisz przez 4 bo są 4 batoniki.

Zobacz obrazek OJARZAB250

On Studier: Inne Pytanie