👤

Ania przygotowała zalewę do kiszenia ogórków z 3,5 g soli i 500 g wody. Oblicz stężenie tej zalewy.

Odpowiedź :

[tex]cp = \frac{masa \: substancji}{masa \: roztworu} \times 100\%[/tex]

ms=3,5g

mr=500g+3,5g=503,5g

[tex]cp = \frac{3.5}{503.5} \times 100\%[/tex]

[tex]cp = 0.69\%[/tex]

Odpowiedź:  0,7%

dane;

ms=3.5g

mH2O=500g

mr=ms +mH2O

mr =3,5g+500g =503,5g

szukane:

C%

wzór :

C% =ms/mr *100%

podstawiamy:

C% =3,5g/503,5 *100%

C%= 0,7%

On Studier: Inne Pytanie