Odpowiedź :
Odpowiedź:
30 km/h ≈ 8,3 m/s
Wyjaśnienie:
[tex]1 \ km = 1000 \ m\\1 \ h = 3600 \ s\\\\30\frac{km}{h} = 30\cdot\frac{1000 \ m}{3600 \ s} = 8,(3)\frac{m}{s}\approx8,3\frac{m}{s}[/tex]
Odpowiedź:
30 km/h ≈ 8,3 m/s
Wyjaśnienie:
[tex]1 \ km = 1000 \ m\\1 \ h = 3600 \ s\\\\30\frac{km}{h} = 30\cdot\frac{1000 \ m}{3600 \ s} = 8,(3)\frac{m}{s}\approx8,3\frac{m}{s}[/tex]