Prosze o pomoc wszystkie tabele

Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
1kg = 100 dag = 1000 g
Proporcje wszędzie:
cukierki:
*30 zł - 1000 g
x zł - 100 g
x = 3 zł
* 1000 g - 30 zł
300 g - x zł
x = 9 zł
* 1000 g/2= 500 g
30 zł/2 = 15 zł
lub
1000 g - 30 zł
500 g - x zł
x = 15 zł
CZEKOLADKI
* 100 dag - 40 zł
20 dag - x zł
x = 8 zł
* 1 00 dag - 40 zł
25 dag - x zł
x = 10 zł
*1 00 dag - 40 zł
50 dag - x zł
x = 20 zł
RODZYNKI:
* 1000 g - 20 zł
100 g - x zł
x= 2 zł
* 100 dag - 20 zł
20 dag - x zł
x = 4 zł
* 1000 g - 20 zł
250 g - x zł
x= 5 zł
Odpowiedź:
Cukierki:
100g - 3zl
300g - 9zl
500g - 15zl
Czekoladki:
20dag - 8zl
25dag - 10zl
50dag - 20zl
Rodzynki:
100g - 2zl
20dag - 4zl
250g - 5zl