👤

stol kasi ma wymiary 4m długości i 2 m szerokości podaj jego wymiary na planie w skali 1:40

długość stołu...........
szerokosc stołu.........

prosze bardzo o pomoc ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

4m = 400cm

2m = 200cm

skala:

1:40

1cm (na planie) - 40cm (w rzeczywistości)

Długość:

1cm - 40cm

x - 400cm

x = 400cm / 40cm = 10cm ---> długość stołu na planie

Szerokość:

1cm - 40cm

x - 200cm

x = 200cm / 40cm = 5cm ---> szerokość stołu na planie