Odpowiedź :
Odpowiedź:
Dane:
v₀ = 0 m/s
vₓ = 3,2 km/h = 3200 m/h = 32/36 m/s ≈ 0,889 m/s
g = 9,81 m/s²
Szukane:
t = ?
Rozwiązanie:
spadek swobodny:
g = Δv / t = (vₓ - v₀) / t
t = (vₓ - v₀) / g
t = (32/36 m/s - 0 m/s) / 9,81 m/s²
t = 0,09061 s
t = 90,61 ms
Odp. Ciało spadało 90,61 ms.
Wyjaśnienie: