Odpowiedź:
180-100%
x - 25%
x=25%*180:100%
x=45--- tylu uczniów zakwalifikowało się do zawodów
45-100%
x - 20%
x=20%*45:100%
x=9-tylu uczniów zakwalifikowało się z klasy VI b
Odp: Z klasy VI b zakwalifikowało się aż 9 uczniów
Mam nadzieje że pomogłem :>
Szczegółowe wyjaśnienie: