zadanie 2 strona 133 klasa 7 Fizyka

Odpowiedź:
Dane:
V = 60 km/h
t = 15 min = 0,25 h
Szukane:
S =?
Wzór:
V = s/t / *t
s = V * t
Rozwiązanie:.
s = 60 km/h * 0,25 h = 15 km
s = 15 km
Odp: Samochód przejedzie 15 km
Mam nadzieję że pomogłam i liczę na naj